Nyní AKCE!
Jeden měsíc užívání platíme MY
+ doprava ZDARMA

Psychobiotikum NeuraxBiotic Zen® bylo vyvinuto pro dlouhodobé užívání stresovaných dospělých s úzkostí a depresí. Ze zkušenosti víme, že optimální doba užívání je 3 měsíce. Proto jsme se rozhodli měsíc užívání hradit my. Pokud objednáte přímo na našem e-shopu, máte nyní navíc dopravu zdarma!

NeuraxBiotic Zen®

NeuraxBiotic Zen® je unikátní, přírodní a zcela bezpečná alternativa pro stresované dospělé s obsahem vědecky hodnoceného probiotického kmene Lactobacillus plantarum DR7 a hořčíku. Díky svému složení je řazen mezi tzv. psychobiotika.

Vzhledem ke speciálnímu výrobnímu procesu je zaručeno, že aktivní bakteriální kmen Lactobacillus plantarum DR7 může projít žaludkem bez ztráty účinku a usadí se ve střevě.

Hořčík navíc přispívá:
k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti
ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu

NeuraxBiotic Zen® je doplněk stravy bez nežádoucích a vedlejších účinků.
Bez cukru
Bez lepku a laktózy
Bez barviv
Není nutné skladování v lednici

Pro dosažení příznivého účinku stačí užívat pouze 1 malá tobolka denně po jídle, nejlépe po snídani. Dostatečně zapít vodou.

Obecné informace

Střeva jsou velmi důležitou sítí lidského těla.
Lidský trávicí trakt sestává z asi 100 000 000 nervových buněk a více než 100 000 000 000 000 mikroorganismů, včetně více než 1 000 různých druhů bakterií.
Celek bakterií se nazývá mikrobiota (střevní flóra).
Střevní nervový systém a mikrobiota jsou propojeny se všemi oblastmi našeho organismu.
Ovlivňují tedy nejen trávení, ale i imunitní systém nebo třeba naši psychiku.

Probiotické kmeny

Účinky živých, aktivních bakterií ve střevní flóře jsou kmenově specifické. Znamená to, že každý kmen se v rámci svého druhu od ostatních odlišuje, ať už ve své relativní účinnosti nebo mechanizmu účinku.
Přirozeným prostředím živé bakterie Lactobacillus plantarum  je lidský trávicí trakt, proto se jí zde obzvláště dobře daří.
Z pohledu účinnosti a bezpečnosti je to jedna z vědecky nejlépe dokumentovaných živých aktivních bakterií a v rámci vědeckých studií byla prokázána řada pozitivních účinků například na poruchy nálady, úzkosti apod.

Psychobiotika

Psychobiotika jsou specifické bakteriální kmeny, které mají schopnost produkovat neuroaktivní látky a ovlivňovat funkci mozku. Jsou v zájmu zkoumání vědců z celého světa v rámci mnoha dokončených nebo aktuálně probíhajících vědeckých studií. Díky těmto studiím se ukazuje, že psychobiotika mohou mít zdravotní přínos pro pacienty s psychiatrickým onemocněním. Například zmírňují příznaky deprese, úzkosti a syndromu chronické únavy a přispívají ke zlepšení nálady. Můžeme je najít například v přirozeně fermentované zelenině (kysané zelí, pickles, kimchi), zakysaných mléčných výrobcích, případně je lze přijímat ve formě doplňků stravy.

Střevní mikrobiom (osídlení lidského střeva) je tedy velmi důležitý i pro ovlivnění toho, jak se cítíme z hlediska naší psychiky.

Je prokázáno mnoha studiemi, že narušení rovnováhy střevní mikroflóry (mikrobiomu) vede ke vzniku různých onemocnění, včetně neuropsychiatrických (deprese, úzkost, autismus, schizofrenie).